CZ - FAQ-business

Často kladené dotazy

BESTPAY - služba, která Vám umožňuje posílat peníze do zahraničí rychle, spolehlivě, pohodlně a bezpečně. Mezinárodní převod peněz lze provést a vyzvednout v hotovosti na jednom z více než 100 000 kontaktních míst BESTPAY.
001 Mezinárodní převody peněz

Pokud chcete poslat hotovost, je nutné osobně přijít na jedno z kontaktních míst společnosti. Kromě toho budete muset předložit svůj doklad totožnosti, uvést celé jméno příjemce, kontaktní místo, kde si příjemce vyzvedne hotovost, účel převodu a původ finančních prostředků, případně další údaje, bude-li to nezbytné pro provedení převodu. Převod bude okamžitě k dispozici k výplatě.

Z bezpečnostních důvodů existují určitá omezení, ale jsou nastavena dostatečně vysoko. U vyšších částek Vás však možná budeme muset požádat o další informace nebo dokumenty, abychom splnili naše zákonné povinnosti.

Obecně platí, že většina převodů v hotovosti je k dispozici pro výplatu do 1,35 minuty od odeslání. V některých případech však může být hotovost k dispozici pro výplatu později. Faktory, které snižují výplatní dobu:

 • svátky a víkendy;
 • výplata v méně běžných měnách - kvůli komplikacím s výměnou peněz.

Náš systém Vám umožňuje posílat peníze do více než 130 zemí.

Převod hotovosti lze vybrat na jednom ze 100 000 kontaktních míst. Chcete-li obdržet převod, musíte poskytnout doklad totožnosti a poskytnout kontrolní kód převodu peněz. Pokud je vše v pořádku, peníze jsou poté okamžitě k dispozici.

Pokud prostředky dosud nebyly vyplaceny, převod lze zrušit. Co nejdříve kontaktujte oprávněného zástupce a požádejte ho o kontrolu stavu převodu.

Pokud peníze ještě nebyly vyplaceny, je vrácení peněz obvykle zpracováno okamžitě.

002 Převod (konverze) měn

Náš systém přijímá informace přímo ze světových trhů v reálném čase, takže směnné kurzy jsou průběžně aktualizovány, i když jsou trhy zemí uzavřeny.

Aktuální směnný kurz a poplatek Vám sdělí autorizovaný zástupce při vytváření převodu. Uvidíte to také při provádění platby na platebním příkazu, který podepisujete. Po potvrzení platby se poplatek a směnný kurz během převodu nebo při výplatě již nezmění.

BESTPAY Vám umožňuje posílat peníze do více než 130 zemí. Konverzi lze provést do jedné z oficiálních měn těchto zemí. .

003 Co dělat, když…

Co nejdříve kontaktujte zákaznickou podporu BESTPAY.

004 Zabezpečení systému převodu peněz

BESTPAY s.r.o. je platební instituce, která má oprávnění a podléhá dohledu České národní banky; osvědčení o registraci Ref. Č .:
2019/136082/CNB/570, složka: S-Sp-2017/00927/CNB/571. V roce 2020 rovněž získala společnost BESTPAY certifikát Bisnode TOP Rating, který potvrzuje její vysokou finanční stabilitu.

Ochrana vašich údajů je pro nás zásadní a vždy zaručujeme jejich bezpečnost. Podrobnosti o našich zásadách ochrany osobních údajů naleznete zde.

Náš tým podpory pracuje nepřetržitě. Formulář zpětné vazby.

BESTPAY je platební služba, která umožňuje právnické osobě otevřít si běžný účet v jedné nebo více měnách a využívat vypořádací a hotovostní služby za výhodné sazby.
001 Otevření účtu

Chcete-li otevřít běžný účet, musíte vyplnit online žádost, jejíž dokončení trvá přibližně 10 minut. Poté Vás bude kontaktovat jeden z našich manažerů, který Vás provede celým procesem založení účtu.

Seznam dokumentů je stanoven individuálně pro každou společnost a závisí mimo jiné na typu společnosti, druhu činnosti a některých dalších aspektech. Balíček dokumentů zpravidla zahrnuje:

 • Kopie dokladu totožnosti (Občanský průkaz, pas) člena statutárního orgánu (generální ředitel, jednatel, vlastník apod);
 • Doložení fungování společnosti (kryté aktivními smlouvami a fakturami);
 • Informace o zdrojích příjmů skutečných vlastníků;
 • Informace o zdrojích příjmů společnosti;
 • Informace týkající se struktury společnosti a jejích vlastníků.
 • Výpis z obchodního rejstříku nebo obdobná listina prokazující existenci společnosti
 • Společenská smlouva

Časový rámec otevření účtu obvykle závisí na tom, jak rychle můžete shromáždit požadované dokumenty. Kontrola obvykle trvá až 2 pracovní dny. Vezměte, prosím, v úvahu, že platíte pouze za otevření účtu, ale nikoli za kontrolu, jak je běžnou praxí některých poskytovatelů.

Přístup k Vašemu online účtu získáte hned po jeho otevření. Budete mít rovněž práva udělit přístup i svým vybraným zaměstnancům.

002 Provádění plateb

Od okamžiku založení účtu Vám bude přidělen osobní manažer, který Vám pomůže se shromážděním všech potřebných dokumentů a zodpoví všechny Vaše dotazy týkající se transakcí s Vaší protistranou.

Můžete provádět platby s protistranami, jejichž účty jsou otevřené v jakýchkoli místních nebo mezinárodních bankách; převod na požadovanou měnu proběhne automaticky podle mezibankovního směnného kurzu.

V naší službě existují 2 možnosti odesílání plateb, které se liší poplatkem: následující pracovní den a ve stejný den. Podmínky přijetí na účet protistrany závisí na měně převodu a bance. Pokud například provádíte převod v eurech na bankovní účet registrovaný u SEPA (Single Euro Payments Area), může to trvat až 2 pracovní dny. Pokud banka příjemce podporuje systém okamžitých převodů SEPA, převod bude trvat několik minut.

003 Otevřený účet

Poplatek za příchozí transakce je 1,2% z transakce. Pokud protistrana provede transakci ze svého účtu BESTPAY, nebude odesílateli a příjemci účtován žádný poplatek.

BESTPAY nemá žádné omezení velikosti příchozích plateb na firemní účet. K provedení některých operací však mohou být vyžadovány další informace či dokumenty. V takovém případě Vás bude kontaktovat Váš osobní manažer.

004 Převod (konverze) měn

Náš systém přijímá informace přímo ze světových trhů v reálném čase, směnné kurzy jsou tak neustále aktualizovány, i když jsou trhy zemí uzavřeny. U měn, které nejsou pravidelně obchodovány, používáme nejaktuálnější dostupné údaje.

U plateb v naší službě používáme průměrné tržní sazby získané jako střed mezi kupní a prodejní sazbou na světových měnových trzích.

Použijte službu převodu měn ve svém osobním účtu. Vyberte směnné měny a ihned uvidíte, kolik bude po převodu přijato. Potvrďte výměnu.

Při platbě na účty v jiných měnách probíhá převod automaticky za výhodný mezibankovní směnný kurz. Kurz najdete online na svém účtu nebo ho získáte u svého osobního manažera.

005 Zabezpečení převodů

BESTPAY využívá kombinaci nejlepších dostupných opatření k zajištění bezpečnosti společnosti a jejích zákazníků, včetně splnění regulačních požadavků. Společnost rovněž získala certifikát Bisnode TOP Rating, který potvrzuje finanční stabilitu naší společnosti a zaručuje bezpečnost Vašich finančních prostředků.

Abychom zajistili bezpečnost při používání systému, dále nabízíme:

 • dvoustupňové ověřování pro vstup do online bankovnictví,
 • schopnost sledovat a rušit převody,
 • v souladu s požadavky GDPR šifrujeme všechna uživatelská data pomocí protokolu HTTPS,
 • neukládáme CVC a CVV kódy karet,
 • služba podpory je připravena odpovědět na Vaše otázky.

Ochrana Vašich osobních údajů má pro nás zásadní význam, a proto zaručujeme jejich bezpečnost. Více podrobností se dozvíte zde.

Náš tým podpory pracuje nepřetržitě. Formulář zpětné vazby.

Posílejte peníze do celého světa okamžitě s nejlepším směnným kurzem s BESTPAY